Haydi Balayına: Koh Samui

Oldum olası benim için balayı demek; normal zamanlarda gitmenin hem maddi hem de zamansal sebeplerle zor olduğu, unutulmaz güzellikte ve farklı bir yer demekti. Bunun yanına deniz, güneş ve doğa da eklenirse tadından yenmezdi. Orası burasıymış işte: Koh Samui…

 

Künye

Ülke: Tayland

Başkent: Bangkok

Para Birimi: Tayland Bahtı (THB) 1 TL = 12,03 THB   (Mayıs 2016)

Dil: Tayca (İngilizce günlük hayat için gayet yeterli)

Gezi İçin En Uygun Mevsim: Aralık-Haziran en güzel mevsimdir, daha az sıcaktır bu mevsimler. Ekim ve Kasım aylarında muson yağmurları başlar. Fakat 12 ay boyunca korkmadan gidebilirsiniz. Her mevsim ara ara yağmur yağar fakat bu, Ekim ve Kasım’daki gibi korkutucu değildir.

Ortalama Uçuş Süresi: Yaklaşık 13 Saat (İstanbul’dan Singapur’a yaklaşık 11 saat, Singapur’dan Koh Samui’ye yaklaşık 2 saat)

Türkiye ile Saat Farkı: Türkiye’den 4 saat ileride

Mutlaka Yapın: Safari’ye katılın ve adanın güzel yerlerini bu şekilde gezin. Chaweng’in gece hayatını yaşayın. Şehrin her yerinde rahatlıkla bulabileceğiniz masaj salonlarında, çok ucuz fiyatlara vücudunuz ağrıyana kadar masaj yaptırın 🙂 Chaweng’teki Türk ailenin işlettiği turizm ofisine mutlaka uğrayın. Hem kendileriyle tanışın hem de indirimli fiyatlarla ve detaylı bilgiler eşliğinde çeşitli turlara katılın.

 

Hollywood filmlerinden tüm dünyaya pompalanan “yaşarken görebileceğiniz cennetler” mesajının karşılıklarından birisi Koh Samui. Hele ki balayı için tropikal bir yerler arıyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum. Vize derdinin olmaması ekstra güzelleştiriyor.

 

İlk İzlenim

Koh Samui’de nasıl bir balayı geçirilir?

Koh Samui’de neler yapılır?

Hin Ta & Hin Yai

Big Buddha Temple

Wat Khunaram

Cable Ride

 

 

 

 

Fil Safari

 

Motorsiklet Turu

 

Gel – Git Olayı

 

Ucuz İşçiler 🙂

 

Chaweng

 

Masaj

Burada Kalın

 

 

 

 

paylaş:

Leave A Comment