Katalan Farkı Barcelona

4-5 ay öncesinden 375 TL’ye gidiş-dönüş bilet aldık. 3 çift olarak gittiğimiz Barcelona’ya hayran olduk. Avrupa rahatlığına Akdeniz havası eklenince, bir de düzen anlamında kusursuz olunca bizim için unutulmazlar arasına girmeyi başardı.

 

Ülke: İspanya

Başkent: Madrid

Para Birimi: Euro

Dil: İspanyolca (İngilizce günlük hayat için gayet yeterli)

Gezi İçin En Uygun Mevsim: Mayıs-Eylül arası

Ortalama Uçuş Süresi: Yaklaşık 3,5 Saat

Türkiye ile Saat Farkı: Türkiye’den 2 saat geride

Mutlaka Yapın: Barcelonata’da elektrikli scooter kiralayıp sahil boyunca gezin. Kendinize güveniyorsanız bisikletle de yapabilirsiniz. Mutlaka Palau Dalmases’te Flamenco Show izleyin.

 

Bileti çok önceden almanın güzel yanı, zamanın başlarda çok hızlı, gidiş tarihi yaklaştıkça da çok yavaş geçmesi. İple çekilen o gün geldiğinde alınan zevk üst düzey oluyor haliyle. Hele kalabalık geziler daha bir keyif veriyor. Eurostars Cristal Palace otelde kaldık ve memnun ayrıldık. Hem konumu hem temizliği hem de fiyat-performansı başarılıydı

, tavsiye edebilirim. Ulaşımın çok rahat olduğu bir şehir Barcelona. Metro ağı çok geniş. Ben ısrarla yürümenizi tavsiye ediyorum. 3 günde toplam 57 km. civarında yol yürüdük 🙂 Bazı yerleri dışında tüm şehir düzlük ve geniş kaldırımlara sahip olduğundan yürüyerek gezmek bir hayli keyifli.

 

İlk İzlenim

 

Barcelona’da neler yapılır?

Noucamp

The Sagrada Familia

Park Güell

Flamenco Show

 

Elektrikli Scooter Turu

La Boqueria

 

 

Yeme – İçme

 

 

 

paylaş:

Leave A Comment