Belgrad’dan kısa kısa

Balkanlara gitmek, vize derdi ile uğraşmamak, çok para harcamamak ve eğlenmek istiyorsanız Belgrad’ı düşünün derim. Değeri TL’den düşük olan Sırp Dinarı sayesinde rahat rahat para harcamanın keyfine varabileceğiniz Belgrad güzel bir kaçamak noktası.

 

Ülke: Sırbistan

Başkent: Belgrad

Para Birimi: Sırp Dinarı (RSD) 1 TL = 36,65 RSD   (Mayıs 2016)

Dil: Sırpça (İngilizce günlük hayat için gayet yeterli)

Gezi İçin En Uygun Mevsim: Mayıs-Eylül Arası

Ortalama Uçuş Süresi: Yaklaşık 2 Saat

Türkiye ile Saat Farkı: Türkiye’den 1 saat geride

Mutlaka Yapın: Nehir kenarındaki cafe ve gece klüplerine mutlaka gidip Tuna ve Sava manzarası eşliğinde eğlenin. Skadarlija’da arnavut kaldırımı caddede sıralı mekanlardan istediğinize girin ve bohem havayı soluyun.

 

Tek üzüldüğüm nokta

Stabiele angina pectoris – Behandeling online

, 27 Kasım’da gitmiş olmak Belgrad’a. Burası tam anlamıyla bir ilkbahar-yaz şehri. Sava ve Tuna nehirlerinin kenarına kurulan cafe ve barları görememek, bu şehri eksik tatmama sebep olduğu için sezonunda tekrar gideceğim. Ayrıca gittiğim dönem o kadar yağmurluydu ki doğru düzgün fotoğraf bile çekemedim. Bu yüzden de çok az fotoğraflı bir yazı oldu 🙁

 

İlk İzlenim

 

 

Belgrad’da neler yapılır?

Knez Mihajlova

Kalemagdan

Skadarlija

St. Sava Kilisesi

 

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı çok başarılı. Ufak pub’larda keyifle yerel içkilerinden (rakija, jelen ve bilimum şarap markaları) yudumlayabileceğiniz gibi Stefan Brown, Beton Club ve The Tilt gibi mekanlarda da Belgrad gece hayatının tadına varabilirsiniz. Rahatlıkla içmekten çekinmeyin çünkü gerçekten çok ucuz. Örneğin The Tilt’te 1 şişe Chivas Regal 50-60 € civarı. Eğlenmeyi de bizden çok daha iyi bildiklerini düşünecek olursak muhteşem bir gece hayatı sizleri bekliyor diyebilirim.

 

 

 

 

 

 

 

antibiotics.live

paylaş:

Leave A Comment